Úvod do teorie kombinatorických her

Prohlížeče

Soubory ve formátu PDF můžete prohlížet a tisknout programem Adobe Reader. Program Adobe Reader si můžete zdarma stáhnout na adrese www.adobe.com. Dalším známým programem na čtení PDF souborů je Foxit Reader, nebo GSview. Nejdříve si musíte nainstalovat program Ghostscript a pak teprve GSview. GSview je grafické rozhraní ke Ghostscriptu, interpretu jazyka PostScript (PS) a Portable Document Format (PDF). Kromě prohlížení a tisku PS a PDF dokumentů GSview umožňuje také konverzi do bitmap nebo do formátů PS a PDF. Můžete také PS převést online na PDF. Pokud používáte Linux, pak instalační disk určitě obsahuje alespoň jeden program na čtení PDF souborů (Xpdf, Kpdf, Evince, Okular, ...).

Obrázky, zvuky a videa jsou optimalizovány pro prohlížení a přehrávání programem IrfanView. Program podporuje mnoho grafických formátů. Samotný program tvoří pouze jeden soubor, který je velice malý a navíc zabírá i málo místa v paměti.

DjVu (Déjà vu). Přestože nejrozšířenější formát komprimovaných obrázků je JPG či JPEG, jeví se komprimovaný formát DJV či DJVU jako úspornější. Plug-in k prohlížení obrázků pro Internet Explorer si stáhněte zde. Konverze do formátu DJV a další pomůcky najdete na stránce LizardTech.

Pro správnou funkci některých demonstračních programů musíte mít nainstalováno JRE 1.4 a vyšší. Java Runtime Environment nahrajete ze stránek java.sun.com. Pro čtení kanálu RSS ikona je třeba nainstalovat čtečku RSS nebo lépe prohlížeč, který s kanály umí pracovat. Pro komunikaci lze využívat sociální síť Skype Me™!Skype. Aplikační software získáte na domovské stránce Skype.

Pro PalmOS (Garnet) lze použít čtečky PalmFiction, PalmPDF, Documents To Go, QuickOffice, nebo RepliGo ap. Pro PDF na PDA jsou k dispozici hned tři různá řešení (freewarový PalmPDF a komerční populární Documents To Go nebo velmi zajímavý Picsel Proviewer). Elektronické knihy PDB na platformě MS Windows lze číst i programem DocReader.

Download:
Adobe Acrobat    Windows Media Player    Real Player

Mathematica Notebook (~ 90 MB)